اثرات مطلوب فلفل قرمز بر سلامتی بدن شما | تغذیه سالم

فلفل قرمز :

 

  • کاهش لخته شدن خون

 اگه از فلفل قرمز دائم در رژیم غذایی خود استفاده کنین، نه فقط به هضم غذاها کمک کردین بلکه خطر دچار شدن به بیماریای قلبی رو هم کاهش دادین. قبل از این تصور می شد که فلفل قرمز دلیل خیلی بد تر کردن زخم معده می شه، اما این ترس با در نظر گرفتن تحقیقات زیادی که انجام قبول کرد از بین رفت و محققان به این نتیجه رسیدن که فلفل به دلیل دارا بودن کپسیکم (capsicum) می تونه از ایجاد لختهای خونی خطرناک هم جلوگیری بعمل آورد. هم اینکه محققان در حال بررسی خواص ضد درد اون به خاطر ساخت داروهای مسکن هم هستن.

آخرین تحقیقاتی که در تایلند انجام شد نشون می داد آدمایی که از مقادیر زیادی فلفل قرمز در رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کنن، کمتر به مریضی انسداد شریانای خونی گرفتار می شن. محققان بعد گذشته پزشکی ساکنان کشورهایی رو که معمولاًً از غذاهای تند مصرف می کردن رو مورد بررسی قرار دادن و به این نتیجه رسیدن که خطر دچار شدن به مریضی انسداد رگهایی خونی در آدمایی که دائم از فلفل استفاده می کنن به مراتب کمتر از سایرینه.

اثرات مطلوب فلفل قرمز بر سلامتی بدن شما

فلفل قرمز

  •  آرامش درد

 علاوه بر توانایی جلوگیری از انسداد شریانهای خونی، محققان به این نتیجه رسیدن که کرمای موضعی که شامل capsicum هستن می تونن خیلی از دردهای طولانی پوستی رو درمون بدن. الان این ماده به شکل پماد و کرم تجویز شده و واسه آرامش درد تبخال، دردهای پس از عمل جراحی قطع عضو، و بهبود زخم ها ازش استفاده می شه. کارکرد capsicum به این شکله که اندازه ماده P رو کم می کنه. وظیفه ماده P انتقال حس درد از پوست به سلولای عصبی مهره هاست. با بستن ماده P پمادهای شامل capsicum مانند یه بی حس کننده قوی و دراز مدت عمل کرده و تقریباً ۷۵% از بیماران پوستی رضایت خود رو از این نوع کرما و پمادها اعلام کردن. اینم بگیم که این کرما اصلا نباید با چشم تماس برقرار کنن چراکه سوزش شدیدی رو ایجاد می کنن.

  •  کاهش خطر دچار شدن به سرطان

 براساس آمار سازمان بهداشت جهانی در کشورهایی که به طور سنتی مصرف فلفل بالاست، اندازه مرگ و میز به دلیل دچار شدن به سرطان چه در زنان و چه در مردان به طور زیادی پایین تر از کشورهاییه که در رژیم غذایی خود از فلفل استفاده نمی کنن. محققان زمانیکه به موشهایی که دارای سلولهای سرطانی بودن، مقداری capsicum تزریق کردن متوجه توقف رشد خیلی از سرطانا در اونا شدن. در تحقیقات آزمایشگاهی محققان به این نتیجه رسیدن که capsicum رشد سلولای سرطانی رو متوقف می کنه

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • چه مقدار ویتامین D واسه سلامتی مطلوب نیاز داریم؟