پایان نامه ارشد رشته روانشناسی گرایش سنجش و اندازه گیری : ارزشیابی دوره های ضمن خدمت معلمان شامل ارزشیابی توصیفی از دیدگاه معلمان با سابقه شرکت در دوره های آموزشی

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :ارزشیابی دوره های ضمن خدمت معلمان مشمول ارزشیابی توصیفی از دیدگاه معلمان با و بدون سابقه شرکت در دوره های آموزشی 

تکه ای از متن پایان نامه :

بنابر نظر نوی و همکاران ،”آموزش” مجموعه کوشش های برنامه ریزی شده یک سازمان برای سهولت یادگیری کارکنان، در مورد شایستگی های شغلی آنهاست. این شایستگی ها ، دانش ، مهارت و رفتارهایی را که برای عملکرد شغلی موفق حیاتی اند، در بر می گیرد(نوی و همکاران، 2003).

جان دیویی در تعریف آموزش و پرورش می گوید، آموزش و پرورش ضرورتی اجتماعی می باشد که بایستی به انتقال تجربیات نسل های قبل و فراهم کردن شرایط رشد نسل های جدید بپردازد(معنوی پور، 1389).

فیوضات در این باره می گوید، آموزش و پرورش فعالیتی می باشد مداوم، جامع و برای همه ، برای رشد و تکامل بشر ، غنای فرهنگ و تعالی جامعه (فیوضات، 1387).

آموزش فرایندی می باشد که پیشرفت را به طور پیوسته از طریق بهبود توانایی های افراد و گسترش علایق و تمایلات افراد تشدید می کند (ادموندس[1]، 2007).

سینگر، آموزش را عبارت از فراگیری دانش های جدید ، مهارت ها و توانایی هایی که مستلزم بهبود در اجرای شغل می باشد، می داند (سینگر[2]، 1990).

  1. میزان دانش و مهارت کارکنان افزایش می یابد.
  2. روابط بین مدیریت و کارکنان بهبود می یابد.
  3. به علت های زیر می تواند منجر به افزایش عملکرد سازمانی بشود:

·                    بهبود کیفیت و بازدهی کار

  • تسهیل در انجام کار
  • تسریع در انجام فعالیت
  • رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در انجام کار
  • بهره گیری بهینه و جلوگیری از به هدر رفتن منابع
  • نظم و انضباط کاری
  • کاهش هزینه های سازمان
  • مشارکت گروهی و کار عملی

[1] Edmondes

[2] Singer
ارزشیابی دوره های ضمن خدمت معلمان مشمول ارزشیابی توصیفی از دیدگاه معلمان با و بدون سابقه شرکت در دوره های آموزشی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

]]>