پایان نامه : ارزشیابی دوره های ضمن خدمت معلمان مشمول ارزشیابی توصیفی از دیدگاه معلمان با و بدون سابقه شرکت در دوره های آموزشی-دانلود پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :ارزشیابی دوره های ضمن خدمت معلمان مشمول ارزشیابی توصیفی از دیدگاه معلمان با و بدون سابقه شرکت در دوره های آموزشی 

تکه ای از متن پایان نامه :

اهداف آموزش را به سه دسته مهارت ها، توجه و دانش تقسیم نموده اند. اولین هدف آموزش ایجاد و برقراری ارتباط میان شاغل و شغل می باشد و زمانی چنین ارتباط ای حاصل می گردد که توجه و بینش کارگر یا کارمند نسبت به شغل و وظیفه ای که دارد، مثبت باشد.

الف) مهارت ها : امروزه فعالیت های آموزشی شامل فعالیت های منظمی از فراگیری مهارت ساده تا یک مهارت پیچیده در سازمان می گردد. آموزش یک مهارت ویژه به کارگر یا کارمند، او را قادر خواهد ساخت تا به طور اثربخش وظایف شغلی خود را انجام دهد و به علاوه کارکنان با تجربه و ماهر می توانند در آموزش افراد جدید الاستخدام ، کمک بزرگی به سازمان نمایند.

ب) توجه ها : ایجاد توجه مثبت و صحیح در کارکنان از طریق برنامه های توجیهی حاصل می گردد. وجود این برنامه ها برای تحقق مطلوب هدف های سازمانی مفید و ضروری می باشد. برنامه های آموزشی بایستی در جهت شکل دادن به توجه های کارکنان تنظیم و اجرا گردد تا از این طریق طرفداری آنان نسبت به فعالیت های سازمانی حس همکاری و اشتراک مساعی و وفاداری آنان نسبت به سازمان بیشتر گردد.

ج) دانش : آموزش کارکنان نیز بایستی به مقصود ایجاد و ارتقاء سطح دانش کارکنان انجام گردد تا از این طریق، افراد معضلات جدید آن سازمان را درک و نسبت به رفع آنها اقدام کنند. این دانش ممکن می باشد در زمینه یک شغل خاص یا دستگاه ، کیفیت و کمیت امور باشد و یا ممکن می باشد این دانش مربوط به پیچیدگی معضلات در سازماندهی، برنامه ریزی، کارگزینی، هدایت و رهبری و کنترل باشد.

 

تعریف آموزش ضمن خدمت

کمبل[1] (1967) آموزش ضمن خدمت را “کوششی برای ارتقای شایستگی های کارکنان آموزشی از طریق دوره های آموزشی، کلاس های بازآموزی ، نشست ها، گروه های پژوهش، بازدیدها، سخنرانی ها و اصلاح وضع کارکنان” تعریف می کند (نیکنامی، 1388).

[1] Kampel
ارزشیابی دوره های ضمن خدمت معلمان مشمول ارزشیابی توصیفی از دیدگاه معلمان با و بدون سابقه شرکت در دوره های آموزشی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

]]>