اثرات ورزش روزانه به مدت بیست دقیقه با معده خالی | ورزش

اثرات ورزش روزانه به مدت بیست دقیقه با معده خالی

به گزارش میهن تاز, سید جواد علوی درباره ورزش گفت: کسائی که گرفتار به ضعف هضم و نفخ زیاد هستن از ورزش روزانه با معده به طور کاملً خالی به مدت ۲۰ دقیقه غافل نشن.

به گفته ایشون پیشنهاد شده که وقتی ورزش تموم می شه فرد به حموم بره و با آب ولرم بشوید و دستا و پاها و عضله های خود رو به آرومی ماساژ دهد تا مواد زائدی که طی ورزش کردن در خون به حرکت درآمده از منافذ پوست بیرون آید و از بدن دفع شه.

علوی بیان داشت: افراد بدونن که اگه بین ورزش دچار ضعف شدن باید ورزش رو قطع کنن, اگه تپش قلبشون زیاد شد و صورتشون زیادتر از اندازه قرمز شد این وقتیه که ورزش رو باید شدتش رو کم کنن و کم کم به پایان برسانند.

ایشون درباره تاب سواری اضافه کرد: در کتاب خوشحال کننده و باحال القلوب نوشته حکیم اکبر ارزانی اومده که یکی از موارد زیادی مهم که به عنوان ورزش در کتب حفظ صحت طب ایرونی روش زوم شده، «تاب سواری» است که با نام «ارجوجه» از اون یاد شده.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: تاب سواری ملایم واسه ناقهان، آدمایی که دچار مریضی در دیافراگم، بی خوابی، نفخ، استسقا و نقرس هستن، خوبه، هم اینکه محرک اشتها و آماده کننده فضولات بدن واسه دفعه.

.

منبع : mihantaz.com