اثرات ورزش بدنسازی بر روی بدن بانوان | ورزش

طبق گزارش میهن تاز عضلانی شدن بدن آقایون به دلیل وجود هورمون تستترون در بدن آنانه که هرچقدر اندازه تمرینات شدید بدنی رو زیاد کنن اندازه ترشح وتولید این هورمون در بدنشون زیاد شده در نتیجه بدنشون عضلانی تر و خشن تر می شه اما در بدن زن مقدار این هورمون فوق العاده کمه و افزایش فعالیت بدن تاثیر خاصی روی اندازه ترشح این هورمون در بدن نداره .

در نتیجه اگه قرصا و مواد تزریقی شامل تستترن مصرف نشه { مثل کاری که زنان بدنساز حرفه ای انجام میدن یعنی تزریق تستترن به بدن } ما اصلا تماشاگر بدنی با فرمت مردونه نخوایم بود.

 

ورزش بدنسازی امروزه یکی از پر طرفدارترین ورزشهای دنیاس و مردان زیادی به این رشته ورزشی علاقه مند هستن . طبق آمارای رسمی فدراسیون جهانی بدنسازی فعلا بدنسازی بیشترین ورزشکار جهان رو به خود اختصاص داده و پس از اون هنرهای رزمی به دلیل گستردگی فراوون در جنوب شرق آسیا و فوتبال رتبه های دوم و سوم رو در اختیار دارن . اما سوالات کلی ای که معمولا واسه خانوما مطرح می شه بدین قراره :

 

۱- ورزش بدنسازی همونطور که واسه مردان خوبه واسه زنان هم خوبه ؟

 

۲- زنان در صورت پرداختن به بدنسازی دارای بدنی عضلانی ، تفکیکی و تو یه کلام مردونه می شن و ظرافت زنونه اونا تحت تاثیر قرار میگیره ؟

 

۳- این ورزش خطری از دید فیزیولوژی و آناتومتیک واسه زنان نداره ؟

 

در جواب به سوال اول باید بگم فلسفه هر ورزشی اون طرف قهرمانی و دست پیدا کردن به افتخار واسه مردان و زنان داشتن اندام دلخواه ، سوزوندن چربی اضافی , توانایی بدنی مطلوب در مواقع بحران و کسب مهارتای خاص بدنی با تکیه بر تمرینات مکرره . باید گفت که بدنسازی ورزشیه که موارد فوق رو با تضمین کامل به ورزشکار خود ارائه میده . این ورزش علاوه بر سوزوندن سریع و سبک چربیای اضافه بدن , اندام شما رو به طور کامل موزون و هماهنگ کرده و علاوه بر اون به شما اعتماد به نفس و قدرت فوق العاده ای میده که می توانیدآن رو در همه بدنسازان در سطوح جور واجور ببینین .

 

پس به نظر من با در نظر گرفتن شرایط نبود تحرکی که بر زنان جامعه ایران حاکمه بدنسازی نه فقط واسه اونا خوبه بلکه واسه اونا الزامیه . آمار وحشتناکی که از پوکی استخون ، روماتیسم مفصلی و …… در زنان ایرونی مؤید این نکته س که اپیدمی خطرناکی به وجود اومده به وسیله کم تحرکی در بین زنان در حال شیوعه که تنها رو ه حل اون جنب و جوش بیشتر به شکل ورزشهایی مثل آیروبیک و بدنسازیه .

 

علاوه بر این داشتن تناسب اندام واسه یه دختر یا زن امتیازی غیر قابل رد حساب می شه که نمیشه ان رو رد کرد

 

در جواب به سوال دوم باید بگم که بدنسازی نه فقط بدن زن رو مردونه نمی کنه بلکه به بدن فرم دخترانه تری میده. اشتباه زنان در اینه که بدنسازان زن رو قهرمانان استروئیدی میدونن که دارای بدنایی مردونه و خشن هستن اما واقعیت اینه که تموم مدلای روز دنیا مثل هنرپیشهای هالیوود و خوانندگان زن مطرح جهان که بدن متناسب اونا آرزوی هر زنی می تونه باشه , بدنسازی و آیروبیک رو در اولویت برنامه های روزمره خود قرار دادن .

عضلانی شدن بدن مردان به دلیل وجود هورمون تستترون در بدن اوناس که هرچقدر اندازه تمرینات شدید بدنی رو زیاد کنن اندازه ترشح وتولید این هورمون در بدنشون زیاد شده در نتیجه بدنشون عضلانی تر و خشن تر می شه اما در بدن زن مقدار این هورمون فوق العاده کمه و افزایش فعالیت بدن تاثیر خاصی روی اندازه ترشح این هورمون در بدن نداره .

در نتیجه اگه قرصا و مواد تزریقی شامل تستترن مصرف نشه { مثل کاری که زنان بدنساز حرفه ای انجام میدن یعنی تزریق تستترن به بدن } ما اصلا تماشاگر بدنی با فرمت مردونه نخوایم بود بلکه :

 

تاثیر بدنسازی بر عضلات زنان تنها سفت شدن و آب شدن چربیای دور عضلاته که خود از افتادگی عضله جلوگیری کرده و فورمت منظم , محکم و استیل فوق العاده دخترانه و منسجمی رو به فرد میده .

 

در مورد سوال سوم هم باید بگم دقیقا این سوال واسه مردان هم مطرحه و برنامه نویسی ورزشی و تغذیه یکی از مهمترین نکات بدنسازیه که می باید به اون توجه خاص شه .

.

منبع : mihantaz.com