اثرات هویج بر روی پوست | تغذیه سالم

اثرات هویج روی پوست

اثرات هویج روی پوست

تندرستی و تغذیه

۱۳ دیدگاه
۹,۶۳۸ بازدید

هویج رو باید معجزه طبیعت در جمع آوری مجموعه کاملی از شکلای جور واجور ویتامین ها دونست. رنگ نارنجی اونم این ریشه مغذی رو به یه خوراک اشتها آور تبدیل کرده. حتی کسائی که با خودخواهی خود رو از این منبع سرشار انرژی محروم می کنن، از این خاصیت هویج واسه تزیین غذا و خوراک خود استفاده می برن. پس تعجب آور نیس اگه بگیم مالیدن آب هویج به پوست صورت باعث روشنی و جلای پوست می شه.

هویج از تک و توک گیاهانیه که شامل مقادیر زیادی ویتامین A، B، C،D و E هستش، چون که این همه ویتامین در گیاهان کمی به صورت یه جا پیدا میشه.

علاوه بر این، وجود مقادیر زیادی استروژن گیاهی، این ریشه مغذی رو در ردیف مهم ترین گیاهان خوراکی قرار داده و باعث شده خیلی از شرکتای تولید فرآورده های آرایشی-بهداشتی، از عصاره هویج واسه جفت و جور کرمای مغذی پوست بهره ببرن. این لوسیونا از ترکیب عصاره روغنی هویج، روغن آفتاب گردان، روغن جوونه گندم و روغن فندق جفت و جور شده و واسه تأمین سلامتی و طراوات لایه های سطحی پوست به کار می رن. وجود گیاهی این روغنا باعث شده فرد بدون هیچ گونه نگرانی این روغنا رو در نقاط جور واجور و حساس بدن مثل پوست صورت، دور و بر چشما، پلکا و گردن استفاده کنه.

آب هویج هم باعث روشنی و شفافیت پوست می شه. آدمایی که پوست چربی دارن و مرتب باید پوست شون رو با صابون بشورن، از شستن صورت شون با آب هویج بیشترین استفاده رو می برن.

طبق تحقیقات به عمل اومده از طرف آقای Binet””، هویج شامل مقادیر زیادی استروژن گیاهیه که موقع مصرف موضعی روی پوست می تونه اثرات یه داروی هورمونی رو داشته باشه.

ماسک هویج واسه پوستای خشک و حساس:

مواد لازم:

هویج متوسط دو عدد

برگ گل ختمی یه مشت

زرده تخم مرغ یه عدد

هویج رو خوب شسته و رنده کنین. برگای گل ختمی رو کوبیده و خوب له کنین و اون وقت به هویج رنده شده اضافه کنین. زرده تخم مرغ رو اون قدر بزنین تا کف کنه و بعد داخل مخلوط بریزین. حال این مواد رو اون قدر با همزن بزنین تا حالت خمیری و یه دستی پیدا کنه.

ماسک هویج حاضره. امتحان کنین.

هویج، رنگ نارنجی خود رو مدیون مقادیر زیادی بتاکاروتنه که در بافت خود ذخیره کرده. همونجوریکه میدونید بتاکاروتن پیش ساز ویتامین A در بدنه. فواید جور واجور ویتامین A واسه پوست و دفع بیماریا از اون بر کسی پوشیده نیس.

برگ گل ختمی هم باعث جلوگیری از قرمزی پوست می شه. زرده تخم مرغ و آب هویج هم به تنهایی واسه پوستای خشک مناسب هستن.

به کار گیری این ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست هم باعث تقویت پوست شما می شه و هم خشکی و قرمزی پوست شما رو تا حد زیادی برطرف می کنه.

روش ماسک گذاری

قبل از گذاشتن ماسک، پوست رو پاک کنین. واسه پاک سازی عمیق پوست از بُخور گیاهی استفاده کنین.

یادتون باشه ماسک رو هر بار به اندازه مصرف درست کنین، چون اگه واسه دفعه بعد نگه دارین، خراب می شه. اگه ماسک رو بیشتر از اندازه درست کردین، می تونین مقدار اضافی اونو روی پوست بدن بذارین، چون ماسکای صورت، واسه پوست بدن هم به درد بخور هستن.

نکته مهم دیگه این که هیچوقت ماسک رو زیر چشم یا روی پلک اون نزنین و دور و بر چشم رو از بالای ابرو تا زیر چشم به صورت دو دایره خالی ماسک نذارین .

.

منبع :