اثرات منفی عکس سلفی بر صورت +عکس | بیماری

: پیری زودرس در کمین معتادین به عکسهای سلفی

عکس سلفی در اصل به عکسی می گن که کاربران از خودشون می گیرن و اونا رو روی شبکه های اجتماعی به منتشر کردن می ذارن. براساس گزارش موجود، بیشتر مردم می گن که واسه ثبت لحظات خوب عکس سلفی می گیرن. بعضیا دیگه واسه ثبت خاطرات مربوط به لحظات بامزه و خوشحال، وبرخی واسه گرفتن عکس دلپذیر از خود و ثبت حالت خوب موهای شون سلفی می گیرن و این وسط ۱۳ درصد مردم هم گفتن که با گرفتن عکس سلفی اعتماد به نفس شون بالا میره.

در حاشیه فعالیتای همایش و نمایشگاه «پزشکی زیبایی» پوست صورت که هفته گذشته در لندن برگزار شد، پزشکان زیبایی پوست از بررسیای نوین علمی در مورد اثرات منفی عکس سلفی بر صورت خبر دادن.

پزشکان ضمن اخطار به کسائی که به عکاسی سلفی عادت کردن گفتن که عکس سلفی باعث ایجاد چروک در صورت و پیری زودرس اون می شه. سیمون زواکی، مدیر پزشکی کلینیک زیبایی پوست «لینیا» در بریتانیا ضمن تایید خبر این تحقیق نوین علمی گفت:«نور آبی ای که از صفحه نمایشگر گوشی موبایل هنگام استفاده واسه صحبت، انداختن عکس سلفی و یا ورود به شبکه های اجتماعی از اون مشخص می شه، به پوست صورت آسیب می رسونده طوری که باعث چروک صورت و پیری زودرس اون می شه.

پیری زودرس از اثرات منفی عکس سلفیه

طبق این گزارش علمی به کار گیری کرمای حفاظتی ضد اشعه خورشید واسه حفاظت از پوست در برابر اشعه ای که از گوشیای موبایل خارج می شه، موثر نیس.

در این مورد میگه:«افراد معتاد به سلفی گرفتن و بلاگرها خیلی باید مراقب باشن. حتی نوری آبی ای که از صفحه نمایشگر دستگاه های دیجیتال به سمت صورت ما پرتاب می شه، می تونه باعث آسیب دیدن پوست شه».

دکتر زین عبجی متخصص پوست میگه چهره و صورت افراد هنگام سلفی گرفتن در برابر نور و تابش گوشیای هوشمند قرار میگیره و این مسئله باعث آسیب دیدن پوست صورت اونا شده و در نتیجه سرعت پیر و چروک شدن پوست زیاد می شه.

اون اضافه می کنه:«این تغییرات اون قدر نمایانه که کارشناسان پوست با تشخیص یه تیکه از پوست که آسیب دیده، می تونن بگن فرد از کدوم دستش واسه سلفی گرفتن استفاده می کرده.

کارشناسان این بخش فکر می کنن تابش الکترومغناطیسی گوشیای هوشمند با آسیب زدن به DNA باعث پیر شدن پوست می شه. تابش الکترومغناطیسی باعث شکستگی در رشته DNA شده که این موضوع از بازسازی پوست جلوگیری کرده و استرس اکسیداتیو در سلولای بافت بوجود میاره و در نتیجه سرعت چروک شدن پوست زیاد می شه.

اثرات منفی عکس سلفی بر صورت +عکس

۴.۲۱۲
منبع : تابناک / م.ف

.

منبع :