آیا لینک های داخلی نوفالو بر روی سئو تاثیر گذارند؟

یکی از کاربران سایت در پیغامی از ما پرسیده س که:

یکی از وسایل سئو خطایی مبنی بر پیام زیر به من اعلام کرده:

“لینکای داخلی با اتربیوت نوفالو: به کار گیری اتربیت نوفالو واسه لینک دادن به سایت هاییست که شما به اون اعتماد ندارین، پس به کار گیری اون در لینکای داخلی، موجب مشکوک شدن گوگل به سایت شما می شه.”
نوفالو

لینکای نشون داده شده هم بیشتر دکمه های جواب به کامنتا هستن. این مسئله روی سئو از دید گوگل تاثیر منفی داره؟

خیر. این مسئله روی سئو از دید گوگل، بینگ یا هر گونه موتور جستجوی دیگری بی تاثیره.

این دست مسائل فقط به وسیله بعضی وسایل سئو گزارش می شن، چون که اونا دارای فاکتورهای اشتباه زیادی هستن. توجه به این نکته ضروریست که وسیله ها نمی تونن مثل آدم به درک تفاوتای ظریف بین مسائل بپردازند. توضیح ارائه شده در ادامه گزارش این وسیله هم غلطه.

شک نداشته باشین شما می تونین از اتربیوت نوفالو واسه لینکای داخلی استفاده کنین. واقعا اگه علاقه مند نیستین که صفحاتی مانند صفحات ورود یا صفحات کامنتا در یافته های جستجو به نمایش در بیان، نوفالو کردن لینکای به این صفحات گزینه بسیار خوبی هم حساب می شه.

در مثال این کاربر، به نظر میرسه که پلاگین کامنت گذاری سایت اون با نوفالو کردن لینکا قصد جلوگیری از دنبال شدن اون به وسیله رباتا و در نتیجه ایندکس شدن اونا داره. پس در اینجور شرایطی لینک نوفالو به طور کامل قبول کردنیه.

پیشنهاد ما اینست که موقع کار با این وسیله ها همیشه به توضیحات هر بخش دقت کرده و اونا رو در گوگل یا بینگ جستجو کنین. اگر با نظرات مثبتی در اینترنت مواجه شدید، اون رو قبول کنین، وگرنه قابل پذیرش نخواد بود.

گذشته نوفالو

نوفال وسیله مفیدی در سئو حساب می شه. بیانیه وسیله مطرح شده در این مطلب درباره مشکوک شدن گوگل به سایت، با در نظر گرفتن توضیحات داده شده رد می شه.

حواستون باشه که محتوای صفحه لینک نوفالو تنها وقتی در ایندکس گوگل قرار نمی گیره که دارای متا robots نوایندکس هم باشه.