دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه مدل احتمال خطی بر میزان بهره گیری از خدمات دندانپزشکی در شرکت بیمه ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

معنی که بیمه‌گر در قرارداد بیمه درمانی قید می‌کند که تأمین هزینه مثلاً فلان بیماری مشروط به گذاشتن فلان مدت از تاریخ شروع اعتبار بیمه‌نامه می باشد. بطور مثال می‌توان در قرارداد بیمه درمان یک دوره انتظار نه ماهه برای پرداخت هزینه زایمان یا اقدام آب مروارید چشم قید کرد. مقصود از گنجاندن شرط دوره انتظار یا دوره عدم تأمین بیمه‌گر جلوگیری از قبول خطراتی می باشد که شروع آنها قبل از تاریخ اعتبار بیمه‌نامه درمانی بوده می باشد. (www.ebscohost.com)

-محدودیت دیگری که در بیمه‌نامه درمانی قید می‌گردد فرانشیز می باشد. مقصود از پیش بینی شرط فرانشیز در بیمه‌نامه درمانی کاهش هزینه بیمه‌گر از طریق رد کردن هزینه‌های درمانی مختصر، مشارکت بیمه شده در پرداخت هزینه درمانی خود و کاهش هزینه اداری بیمه‌گر برای رسیدگی به هزینه‌های متعدد مختصر می باشد. فرانشیز تمام بندهای قرارداد بیمه تکمیلی را داراست.

2-13- تاریخچه بیمه درمان در ایران

در کشور ما برای نخستین بار در سال 1309 به هنگام عملیات احداث راه‌آهن سراسری به بیمه‌های اجتماعی و در جهت پشتیبانی از فعالیت‌های تولیدی 2) ارتقای سطح زندگی مستمری بگیران به حد قابل قبول و متناسب با امکانات 3) گسترش فرهنگ بیمه‌ای و ارتقای سطح آگاهی جامعه در این زمینه و 4) بالا بردن توان مالی به مقصود انجام هر چه بهتر تعهدات قانونی از طریق سرمایه‌‌گذاری مطلوب‌تر.

وظائف: وظائف سازمان به موجب اساسنامه عبارت می باشد از: 1) جمع‌آوری حق بیمه مشمولان قانون تأمین اجتماعی، سایر وجود، درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری و بهره برداری از وجوه، ذخایر و اموال سازمان 2) انجام تعهدات موضوع قانون تأمین اجتماعی و 3) سرمایه‌گذاری از وجوه و ذخایر سازمان

مطلب مرتبط :   دانلود : بررسی تطبیقی جایگاه زن در قرآن و حدیث و فمینیسم با نگاهی به ریشه ها و سیر تاریخی آن

انواع خدمات: حمایت‌هایی را که بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان از آنها برخوردارند، می‌توان به دو گروه عمده زیر تقسیم کرد:

1- کمک‌های کوتاه‌مدت: حوادث و بیماری‌ها، بارداری، کمک ازدواج، کمک عائله‌مندی، هزینه پروتز و اروتز، مقرری بیمه بیکاری و غرامت دستمزد (پناهی، 121:1384).

غرامت دستمزد

ایامی که کارگر بیمه شده به دلیل بیماری یا مصدوم شدن (عادی یا ناشی از کار) به گواهی پزشک معتمد نیاز به معالجه یا استراحت داشته باشد و نتواند سر کار خود حاضر گردد، بیمه اجتماعی، مبالغی متناسب با آخرین دستمزد وی تا مدت معینی به وی می‌پردازد. شرایط پرداخت غرامت دستمزد از کشوری به کشور دیگر فرق می‌کند. مطابق با بررسی‌ها و مصاحبه با این وجود شباهت‌هایی، بین آنها مشهود می باشد. ویژگی‌های عمده پرداخت غرامت دستمزد به توضیح زیر می باشد:

اصل شایستگی کمتر: مبالغ پرداختی از طرف بیمه اجتماعی به بیمه شده معمولاً کمتر از دستمزد قبلی وی می‌باشد. دلیل این امر را عدم تشویق کارگر به تمارض و کم‌کاری، ذکر نموده‌اند. درصد غرامت دستمزد نسبت به مزد بتدریج افزایش یافته به طوریکه در برخی از کشورها به صددرصد دستمزد قبلی رسیده می باشد.

پرداخت با تأخیر: معمولاً بلافاصله پس از بیماری، بیمه شده، اقدام به پرداخت غرامت نمی‌گردد. مگر هنگامی که بیماری مربوط به حادثه ناشی از کار باشد.

مدت پرداخت: پرداخت و غرامت دستمزد معمولاً حدی دارد، گاهی آنرا به مدت، مشخص می‌نمایند و گاهی تا از کارافتادگی و یا فوت کارگر ادامه دارد. در این صورت اگر شخص فوت نماید به ورثه وی طبق شرایط خاصی، مستمری می‌پردازند و اگر از کارافتادگی تشخیص داده گردد، از مستمری از کارافتادگی بهره گیری می‌گردد.

مطلب مرتبط :   موضوع بررسی مدل احتمال خطی بر میزان استفاده از خدمات دندانپزشکی در شرکت بیمه ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد: مطالعه مدل احتمال خطی بر میزان بهره گیری از خدمات دندانپزشکی در شرکت بیمه ایران

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده