دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه مدل احتمال خطی بر میزان بهره گیری از خدمات دندانپزشکی در شرکت بیمه ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

ورود افراد جوان و جدید به گروه و جریانی از خروج افراد بیمار و مسن از گروه باشد. در حقیقت بعضی از کارفرمایان، آزمایشات پزشکی بیش از استخدام را در مورد کارکنان خود اعمال می‌کنند که تمهیدی برای غربال کردن کارکنان به شمار می‌رود.

سومین نکته اداره اتوماتیک منافع در بیمه گروهی می باشد. معمولاً بیمه گروهی بر یک اساس اتوماتیک به مقصود تعیین میزان منافع افراد، ورای کنترل کارفرمایان تأکید دارد. در نظر داشتن این نکته ضروری می باشد که افرادی که از لحاظ سلامتی وضعیت مساعدی ندارند تمایل زیادی به بیمه شدن دارند و افراد تندرست ممکن می باشد تمایل به انتخاب کمترین پوشش را داشته باشند. چهارمین ویژگی، مشارکت هزینه‌ای شخص ثالث می باشد و به این معناست که بخشی از هزینه یک طرح گروهی معمولاً توسط کارفرما یا اشخاص ثالث دیگری نظیر یک اتحادیه کاری یا شرکت بازرگانی پرداخت گردد.

2-9-6-2- قرارداد اصلی

خصوصیت دوم که خاص بیمه‌های گروهی می باشد بهره گیری از یک قرارداد اصلی، بجای بیمه‌نامه‌های فردی می باشد. چنین گواهینامه‌هایی مدرک فرد بیمه شده از پوشش بیمه‌ای هستند. قرارداد اصلی یک مدرک می باشد که به تفصیل روابط قراردادی بین دارنده بیمه‌نامه گروهی و شرکت بیمه را تنظیم می‌کند. در بیمه‌های گروهی، کارفرما، بیمه‌گر، کارمند و ذینفعان‌ مطرح هستند که روابط خاصی بین آنها حاکم می باشد و به موارد جالبی که خاص بیمه گروهی می باشد می‌انجامد.

مطلب مرتبط :   دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد: ابتلاء و تزکیه اخلاقی

ضرورت بهره گیری از نام”بیمه ایران” و نیز نشانه خدماتی درمانی بودن این بیمه، نام “ایرها” برای آن ثبت گردید که این واژه مخفف IRHA = Iran Health Assistance  وبه معنی خدمات رسانی تندرستی بیمه ایران می باشد. بر اساس این بیمه تمامی اتباع خارجی و ساکنین خارج ازکشور که قصد مسافرت به ایران را دارند با ابتیاع این بیمه، تحت پوشش قرار گرفته ، از مزایای آن بهره گیری خواهند نمود.

2-11-2-مخاطبین بیمه نامه

بر اساس این بیمه تمامی اتباع خارجی و ساکنین خارج ازکشور که قصد مسافرت به ایران را دارند با ابتیاع این بیمه، تحت پوشش قرار گرفته ، از مزایای آن بهره گیری خواهند نمود.

(www.iraninsurance.ir)

2-12- بیمه‌های درمان انفرادی

الف) بیمه درمان انفرادی

وظیفه بیمه درمان انفرادی تأمین هزینه‌های درمانی اعم از درمان سرپایی یا بستری شدن در بیمارستان یا هزینه اعمال جراحی، در حدود مبالغ تقاضا شده توسط بیمه‌گذار می باشد ولی فوت بر اثر بیماری و پرداخت کمک مالی به بازماندگان شخص متوفّی هیچگاه در بیمه درمانی مورد تأمین قرار نمی‌گیرد بلکه بیمه عمر می باشد که به هر علت مانند بر اثر بیماری را بیمه می‌کند (عادل، 148:1374).

ب) محدودیت‌های تأمین بیمه درمان انفرادی

بیمه درمانی اصولاً برای پرداخت هزینه‌های درمانی بیماری‌های بیمه‌شدگان با سه نوع محدودیت مواجه می باشد:‌

-بیمه‌گران هزینه‌ها را به اندازه معین شده در بیمه‌نامه پرداخت می‌کنند. در اقدام یک تعرفه پزشکی که در آن نرخ هزینه‌های درمانی، بستری شدن در بیمارستان و اعمال جراحی معین شده، ملاک محاسبه هزینه‌ها می باشد و پزشک معتمد بیمه‌گر، هزینه‌ها را بر مبنای این تعرفه برآورد و تعیین می‌کند و بیمه‌گر هم هزینه‌ها را طبق مبالغ تعیین شده توسط پزشک خود پرداخت می‌کند.

مطلب مرتبط :   بررسی تطبیقی تعامل مردم با حاکم از دیدگاه امام خمینی و امام محمد غزالی - دانلود پایانامه

-در پرداخت هزینه‌های درمانی شرط «دوره‌ی انتظار» در بیمه‌نامه درمانی پیش‌بینی می‌گردد و به این

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده